Welcome to Uniwersytet Trzeciego Wieku   Click to listen highlighted text! Welcome to Uniwersytet Trzeciego Wieku
Logo PANS

Aktualności

23 kwietnia 2024

Zwiedzanie Pruchnika i Jarosławia

17 kwietnia 2024 r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku PANS w Przemyślu udali się na wycieczkę do Pruchnika i Jarosławia. W drodze do Pruchnika grupa odwiedziła gospodarstwo pasieczne „Królewskie miody” w Chorzowie k/Pruchnika prowadzone przez małżeństwo Martę i Piotra Blajera. Odbyła się degustacja miodu pitnego po której właściciel zdradził grupie kilka informacji nt. produkcji miodu. Wizytę… Czytaj więcej »

25 marca 2024

Powitanie Wiosny przez słuchaczy UTW

21.03.2024 r. z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny słuchacze zorganizowali spotkanie podczas którego nie mogło zabraknąć powitania wiosny. W miejscowości Reczpol nad Sanem korzystając z bliskości rzeki w tradycyjny, słowiański sposób utopili marzannę co miało na celu symboliczne przegonienie zimy. Dalszą część spotkania słuchacze spędzili w dobrych humorach i korzystając z pięknej pogody na śpiewach… Czytaj więcej »

19 marca 2024

Premiera projektu „Jasyr”

Fundacja Ułani Króla Jana zaprasza na premierę projektu „Jasyr”, który obejmuje pokaz: etiudy filmowej „Jasyr”, filmowej zapowiedzi trzyczęściowego dokumentu pt. „Jasyr”, krótką prezentację historyczną dr. Andrzeja Gliwy. Pokaz odbędzie się 23 marca br. o godz. 17:00 w naszej Uczelni (Aula, ul. Książąt Lubomirskich 4), która wraz z I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu… Czytaj więcej »

6 marca 2024

Wizyta w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu

Dnia 29 lutego 2024 r. słuchacze UTW odwiedzili Przemyską Bibliotekę Publiczną im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu. Dyrektor Biblioteki, dr Maciej Waltoś oprowadził grupę po siedzibie kierowanej przez siebie jednostki. Wizyta ta pozwoliła na nawiązanie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Trzeciego Wieku PANS w Przemyślu a Biblioteką dzięki czemu słuchacze będą mogli uczestniczyć w proponowanych warsztatach oraz zostali… Czytaj więcej »

6 marca 2024

Zwiedzanie w Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz Rzeszów – Jasionka

Dnia 28 lutego 2024 r. grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku PANS w Przemyślu udała się z wizyta do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w Rzeszowie – Jasionce. Ośrodek popularyzuje naukę o wyjątkowej w skali kraju ofercie programowej powiązanej ze specjalizacjami województwa, w tym z: lotnictwem, kosmonautyką, informatyką i telekomunikacją oraz szeroko rozumianą jakością życia. Nie jest… Czytaj więcej »

6 marca 2024

Wizyty w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej

Poza cyklicznymi wykładami prowadzonymi w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej przez dr Lucjana Faca słuchacze UTW spotkali się 25 stycznia 2024r. z konserwatorem zabytków Błażejem Styszkowskim, który przybliżył grupie pracę związaną z odnawianiem starodruków jak również starych ubiorów i innych obiektów muzealnych.

8 grudnia 2023

Zimowe zwiedzanie Przeworska

4 grudnia 2023 odbyła się wycieczka do Przeworska. Grupa zwiedziła muzeum pożarnictwa oraz Pałac Lubomirskich. Pogoda dopisała, humory również. Po zjedzeniu pysznego obiadu „u Tereski” grupa udała się z powrotem na stację, po drodze zwiedzając Przeworsk w zimowej krasie. Nasi koledzy Halinka i Krzysiek opowiedzieli nam bardzo ciekawe historie o Przeworsku. Jeździmy po całym kraju… Czytaj więcej »

22 listopada 2023

Wyjazd do kopalni soli w Bochni

Dnia 15.11.2023 odbyła się wycieczka do kopalni soli w Bochni. Grupa słuchaczy UTW PANS zwiedziła kopalnię w środku jak i samo miasteczko. Mimo padającego deszczu nikogo nie opuszczał dobry humor. Przemiła pani przewodnik oprowadziła grupę po kopalni i opowiedziała historię związaną z wydobywaniem soli. Nieczynna wydobywczo kopalnia soli w Bochni, jest najstarszą kopalnią soli w… Czytaj więcej »

14 listopada 2023

Początki Uniwersytetu Trzeciego Wieku PANS w Przemyślu

Grupa entuzjastów UTW powstała w kwietniu 2023 roku. Pierwszy raz spotkaliśmy się przy Bramie Fortecznej i przeszliśmy wewnętrznym pierścieniem Twierdzy Przemyśl. Spotkanie zakończyło się ogniskiem na Kopcu Tatarskim.   Kolejny raz zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne w czerwcu na działce w Reczpolu. Jedna z naszych koleżanek poprowadziła ćwiczenia gimnastyczne dla całej grupy. Pan Jerzy Krużel zapoznał nas… Czytaj więcej »

Click to listen highlighted text!